3355U-1-252
Potentiometer Type
Linear Taper
Resistance Rating
2500 OHM
You may also like
MEGATRON XKZA15 POTENTIOMETER 10K-TC+
Vishay MR3000P 639-646 3K Ohm Potentiometer Lot Of 2
Hontko HPS-M-20-R Linear Potentiometer | Fast Shipping
5PCS WTH118 2W 1A Linear Potentiometer 1K 2.2K 4.7K 10K 22K 100K 220K 330K 470K
RV09 Vertical 1K 5K 10K 50K 100K 0932 Pot Adjustable Resistor Seal Potentiometer
Sprecher Schuh D7P-POT3A Single Turn Potentiometer Assembly 1000 Ohm
Potentiometers: 140-6741, 15-0034 5K 1377441, 10-194 1.5M LIN 1377652 Vintage
3590S-2-102L 1K Ohm Rotary Wirewound Precision Potentiometer Pot 10 Turn
NOS: Borg Micropot Model 205 Potentiometer - 30K .01% ZB – Linear 10 Turns
CLAROSTAT 140-6642 1152 - 2.5K OHMS 600240 POTENTIOMETER
25W 300 OHM High Power Wirewound Potentiometer, Rheostat, Variable Resistor