| Please Note | Shipment from local warehouse in the US |
|---|---|
| Features | Long service life |
| Material | high quality material |
| *Shipping notice | Can not ship to Puerto Rico/Alaska/Hawaii |
| Bite force | 5 tons |
| Size | 175*120mm/6.89*4.72in |
| Gross weight | 2.2kg/4.85lb |
| Net weight | 2.12kg/4.67lb |
| Brand | Unbranded |
| Type | Automobile Sheet Metal Clamp |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. 5 Ton 2 Way Auto Body Repair Tool Pull Clamp Frame Dent Puller Self-tightening. Condition: New, Made in China. Listed at 26.46 USD. Strong bite force, high practicability. Straight Pulling Capacity: 5 T/11023.11 lbs. Top Pulling Capacity: 3 T/6613.87 lbs. 1 Auto Body Repair Clamp Tool. Material: Cast Steel. Style: Modern. Bite force5 tons.