| * Feature * | Nice and Practical, High Quality Packaging |
|---|---|
| ❤Highlights❤ | ❤Premium Material❤Long Service Life❤Creative Design❤ |
| highlight1: | High-quality product |
| Brand | Unbranded |
| ★Features★ | ★★★Reliable Quality★★★Easy installation★★★Ideal Gift★★★ |
| 2.Feature | Fast shipping |
| !2Features! | Compact Design,Unique Appearance |
| Cable | 6mm X 3.6mm |
| Hdl | 4.5mm X 54mm |
| Hook Open | 25mm |
| Steel Frame | 4.5mm |
| Pulling Capacity | 5Tons |
| Rated Load | 2Tons |
Check the listing for details. 5 Ton Extra Heavy Duty Come Along Power Cable Puller with 3 Hooks 2 Gears. Condition: New. Listed at 53.24 USD. Detail: 5 Ton Heavy Duty Power Puller with 3 Hooks 2 Gears Automotive Hoist Cable Puller 5 Ton Heavy Duty Power Puller, 3 Hooks 2 Gears Description Cable: 6mm X 3.6mm, Hdl: 4.5mm X 54mm, Hook Open: 25mm, Steel Frame: 4.5mm Pulling Capacity: 5Tons, Rated Load: 2Tons 3-Hook Design Come Along With Heavy Duty Solid Metal Gear New And Ioproved Larger Handle For Extra Leverage Thick Body Frame Heavy Duty Cable With Strong Alloy Hooks Strong Drop Forged Steel Slip Hooks For Use In Versatile Applications Construction, Automotive Farm Ranch, Work Shop, Home Improvement.