| Feature | Great Durability,Convenient Use |
|---|---|
| Country of Origin | Unknown |
| Brand | CNCEST |
| 2Feature※ | High Performance, High Safety, Good Stability |
| 1Features* | Wide Application,Novel Appearance,High Quality |
| Transportation does not include | Canary Islands |
| Shipping Notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Material | High quality material |
| Cable | 6mm X 3.6mm |
| Hdl | 4.5mm X 54mm |
| Hook Open | 25mm |
| Steel Frame | 4.5mm |
| Pulling Capacity | 5Tons |
| Rated Load | 2Tons |
| Custom Bundle | No |
Check the listing for details. 5 Ton Hand Come A Long Ratchet Winch Hoist Puller Cable Puller Tool W/ 3 Hooks. Condition: New, Made in Unknown. Listed at 53.24 USD. Instructions: 1. When Using, First Loosen the Wire Rope or Galvanized Iron Wire on the Wire Tightener and Fix It on the Cross Arm. 5 Ton Heavy Duty Power Puller with 3 Hooks 2 Gears Automotive Hoist Cable Puller.