| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Machine Type | fixture |
| Control | CNC |
| Material | High-quality steel |
| Bite force | 5 tons |
| Size | 175*120mm |
| Gross weight | 2.2kg |
| Net weight | 2.12kg |
Check the listing for details. 5 Ton Self-Tightening Grips Auto Body Repair Pull Clamp Tool 2-Way Frame Back US. Condition: New. Listed at 25.99 USD. Heavy Duty Construction - Made of premium steel for high strength and durability, ensures long last using, this 5 ton 2 way pull clamp is specially designed for car body repair, especially use in narrow place.