| Brand | Cestluck |
|---|---|
| Size | 5" X 2.6 Feet |
| Part Number | Mdx-5In-Flexible Duct |
| Specific Uses For Product | Air Conditioning Systems (Mini Split And Central Ac) |
| Length Range | 5" Flexible Duct |
| Color | 5" Flexible Duct |
| Width Range | 5" Width |
| Model Number | Mdx-5In-Flexible Duct |
| Item Length | 2.6 |
| Nominal Wall Thickness | 0.125 Inches |
| Material | Plastic |
| Unit Count | 1.0 |
| Package Dimensions LxWxH | 31.5x5.5x3.0 Inches |
| Weight | 1.2 Pounds |
Check the listing for details. 5" Width x 2.6 Ft Flexible Duct PE Material Mini Split Line Set Cover Part Ai.... Color: 5" Flexible Duct, Condition: New. Listed at 40.01 USD. Rust-proof PE material: Our flexible duct is made of high-quality non-rust PE and safe for temperature -40-140℃, and this mini split cover line kit will protect your AC lines for years without fading, cracking, or deforming.