| Brand | autoooparts |
|---|---|
| Abrasive Material | Aluminum Oxide |
| MPN | APO234272 |
| Item Length | 2 in |
| Attachment Type | TR (Plastic Button) |
| Backing Material | Nylon Scrim |
| Model | Surface Conditioning Discs |
| Number of Items in Set | 50pcs per order |
| Disc Type | Quick Change Disc |
| Package Quantity | 50 |
| Maximum RPM | 25,000 |
| Item Weight | 1 lb |
| Item Diameter | 2 in |
| Item Width | 2 in |
| Sanding Grade | Fine |
| Material | Non-Woven |
| Recom. RPM | 3800-5000 RPM |
| Abrasive Type | Non-Woven |
| Bonding | Cured Adhesive Resins, Resin Over Resin |
Check the listing for details. 50?? 2 inch Fine Surface Conditioning Discs Roll Lock Die Grinder Sanding Pads. Condition: New. Listed at 21.67 USD.