| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Holes | multi |
| Shape | Round |
| Size | Small |
| Color | YELLOW BLUE WHITE |
| MPN | Does Not Apply |
| Set Includes | Grow Pot |
| Material | Plastic |
| Compatible Plant Type | Basil |
| Item Length | 2 in |
| Brand | NORTHSTAR |
| Type | Net Pot |
| Capacity | 1" rockwool fit |
| Item Height | 2 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 2" |
| Item Weight | 1 g |
Check the listing for details. 50 2" INCH NET CUP POTS (heavy duty) HYDROPONIC GROW & CLONE SYSTEM ships quick. Color: YELLOW BLUE WHITE, Condition: New. Listed at 17.49 USD. KEY WEST-HYDRO The Growers Choice 50 Pots These 2 Inch Net Pots are the Heavy Duty Type that are Extremely Durable and have a reinforced outside top lip to prevent fall thru. They fit perfectly in a 2 inch round hole and can be used over again.When your plants deserve the very best , these are the ones we reach for. Material:PlasticHeight:2 in.Diameter Top lip across2 3/16 in.Weight:0.05 lb. Quantity:50THIS ITEM SHIPS OUT FAST, SHIPPING IS IN DISCREET PACKAGES WITH GENERIC RETURN ADDRESS. WE ARE THE AFFORDABLE ALTERNATIVE WITH FOCUS ON THE SMALL GROWERgoes to post office same or next day