| Brand | Surebonder |
|---|---|
| MPN | DT-50 |
| Model | DT-50 |
| Adhesion level | Medium to high |
| Adhesive Product Type | Glue Stick |
| Dual Melt | No |
| Features | Drillable,Moisture Resistant,Paintable |
| Flammable | No |
| Glue/Epoxy Type | Metal Glue,Plastic Glue,Wood Glue |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Package Quantity | 50 |
| Product Weight (oz) | 17.76 oz |
| Recommended Surfaces | Ceramic,Fabric,Foam,Paper,Plastic |
| Product Depth (in) | 0.43 in |
| Product Height (in) | 4 in |
| Product Width (in) | .43 in |
| Stick diameter (in) | 0.43 in |
| Type | Glue Gun Sticks |
| UPC | 018239317677 |
Check the listing for details. 50 All Temperature 4 In. Glue Sticks (50-Pack). Condition: New. Listed at 6.65 USD. 50 All Temperature 4 In. • Take pride in our quality products and manufacture all of our hot glue sticks right. • Designed for low, high and dual temperature glue guns.