| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Features | Comes with media |
| Item Width | 10 in |
| Item Length | 21 in |
| Item Height | 2in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Sites | 50 |
| Brand | Unbranded |
| Set Includes | Peat Pellets |
| Heated | No |
| Type | Propagation tray Pack |
Check the listing for details. 50 Cell speedy Rooters with media. Condition: New. Listed at 18.00 USD. Great start to getting your seedlings ready with this new rapid rooter 50 cell tray has peat pellets ready to hydrate and plant your favorite seeds, seedlings, starts , clones, all can be planted in the tray, great for just starting out for the season, great aeration for your roots to thrive.