| Note: | Do not send to Canada |
|---|---|
| Materials sourced from | Unknown |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Herstellergarantie | 3 Jahre |
| Color | Clear |
| Material | PET, Food-grade Cardboard |
| PET Thickness | 0.25mm/0.0098in |
| Assembly Required | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Each Box Size | 15*15*13cm/5.91*5.91*5.12in |
| Number of Boxes | 50 |
| Package Size | 34*31*4cm/13.39*12.2*1.57in |
| Gross Weight | 1.5kg/3.3lbs |
| Net Weight | 1.3kg/2.87lbs |
Check the listing for details. 50*Clear Cake Box Gift Plastic Carrier Box Cake Pastry Packaging Box PET. Color: Clear, Condition: New. Listed at 38.54 USD. Clear Cake Box, Plastic Cake Carrier, Cake Carrier Box. This set of clear cake boxes is made of safe PET and food-grade paperboard, providing healthy and sturdy protection for your cakes, allowing each box to retain the delicate shape and delicious flavor of the cake.