| Brand | CheckOutStore |
|---|---|
| MPN | BND-COSRS33CPPF50x2DAYSHIP |
| Color | Clear |
| Size | 12" |
| Style | LP |
| Thickness | 3mil |
| Type | Sleeve |
| Material | CPP |
| To Fit | 12" Records |
| Packaging Type | LP 12" Records |
Check the listing for details. 50 COS Clear Plastic CPP with Flap for 12" Vinyl 33 RPM Records **1-3 DAYS. Color: Clear, Condition: Brand New. Listed at 20.75 USD. CheckOutStore 33 1/3 Record Album Sleeves are archival quality product made of Clear flexible CPP polypropylene. Manufacturer: CheckOutStore Specification: ** Category: Record Outer Sleeves ** Color: Clear ** Size: 12" ** Style: LP ** Thickness: 3mil ** Type: Tuck in Flap ** Material: CPP ** Measurement: 324mm x 324mm (12 3/4 x 12 3/4 inches) Features: ** Excellent for storing/protecting 33 1/3 Record Albums ** Will hold and protect a single album ** High Quality Clear flexible CPP Plastic ** Keep your 33 1/3 Record Albums secure in the pocket with a tuck in flap ** FREE 1-3 DAY AIR SHIPPING ** - Does not include holidays or weekends.