| Color | White |
|---|---|
| Material | Melamine |
| Item Length | 3.9 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Sponge/Scourer |
| Unit Type | lb |
| Capacity | 50 Pack |
| Number in Pack | 50 |
| Item Height | 0.8 in |
| Theme | Trees & Forest |
| Features | Eco Friendly |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 2.4 in |
| Item Weight | 0.13 lbs |
Check the listing for details. 50 Pack Melamine Cleaning Sponges Thick Multi Surface Scrubber Pads Extra Large. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 19.50 USD. Made without chemical cleaners or added fragrances, these eraser sponges requireonly water to clean effectively. Use gentle pressure during cleaning. Do not scrub skin or use on delicate, high-gloss, or polished surfaces such as vehicle finishes or display screens.