| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Grit (ANSI) | 60 |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Green |
| Disc Type | Quick Change Disc |
| Item Length | 2 in |
| Brand | autoooparts |
| Grit Type | Coarse, Medium, Fine |
| MPN | APO337384 |
| Compatible Devices | Die Grinder |
| Quick change Disc Pad | 1PC |
| Package Quantity | 50 |
| Grit Material | Zirconia Alumina |
| Item Width | 2 in |
| Item Diameter | 2 in |
| Product Dimensions | 2"L 脳 2"W |
Check the listing for details. 50 Pcs Sanding Discs 60 Grit 2" Green Zirconia & Grind Aid Quick Change Discs. Color: Green, Condition: New, Made in United States. Listed at 19.38 USD. Specification: Item Length: 2 in Suitable For: Air Drill, Drill, Air Die Grinder, Handheld Disc Sander Grit: 60 Item Width: 2 in Item Diameter: 2 in Color: Green Disc Type: Quick Change Disc Package Quantity: 50 Grit Material: Zirconia Product Dimensions: 2"L × 2"W Compatible Devices: Die Grinder Grit Type: Coarse, Medium, Fine Grit Material: Zirconia Alumina Description: .