| Brand | LeilaniWholesale |
|---|---|
| Type | Plates |
| Occasion | Wedding |
| MPN | Party Supplies |
| Material | Paper |
| Set Includes | 50 |
| Color | White |
| Number of Items | 50 |
| Character | No |
| Character Family | No |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Features | Disposable |
| Item Height | 9.000 |
| Item Length | 9.0 in |
| Item Weight | 1.4900 |
| Item Width | 9.0 in |
| Custom Bundle | No |
| Pattern | Solid |
| Shape | Round |
| Theme | Food/Kitchen |
| Size | 9" |
| Lot Size | 50 pieces |
Check the listing for details. 50 Round 9" White Bagasse Sustainable Dinner Plates Party Tableware Decorations. Color: White, Condition: New. Listed at 15.78 USD. 50 Round 9" White Bagasse Sustainable Dinner Plates. Have an eco-friendly way to enjoy your favorite food with sustainable plates from Leilani Wholesale! Crafted from high quality bagasse material, these biodegradable plates are the perfect alternative to plastic plates.