| Country of Origin | USA |
|---|---|
| Type | Ammo Box |
| Dimensions | 4.67"L x 2.8"W x 1.8"H |
| Item Length | 4.67 in |
| Item Width | 2.8 in |
| Item Height | 1.8 in |
| Color | Green |
| Material | Polypropylene |
| Special Feature | Scratch Resistant |
| Style | Box |
| Shape | Rectangular |
| Model | None |
Check the listing for details. 50 round flip top ammo box 38 357 cal green. Color: Green, Condition: New, Made in USA. Listed at 7.21 USD. For 357 Rem. Mag., 25-20 Win, 30 Mauser, 32-20 Win, 327 Fed. Mag., 35 Win. S.L., 38 Spec., 38 Auto Colt, 38 Super, 38 Short Colt, 5.7x28 FN, 7.62x25 Tokarev, 9x23 Win. Made in the USA. Stackable, living-hinge and load labels.