| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | NORTHSTAR |
| Number of Holes | multi |
| Type | blue net pot cups 2" |
| Capacity | 2" |
| Size | Small |
| Color | Blue |
| Item Height | 2 in |
| Set Includes | Net Pot |
| MPN | Does Not Apply |
| Compatible Plant Type | herb , veg and flower |
| Item Length | 2 in |
| Item Width | 2 inch diameter at mouth |
Check the listing for details. 50 x 2" inch BLUE HEAVY DUTY NET CUP POT HYDROPONIC CLONE GROW KIT DURABLE. Color: Blue, Condition: New. Listed at 17.95 USD. NORTHSTAR HYDROPONICSThese 2 Inch Blue Net Pots are the Heavy Duty Type that are Extremely Durable and have a reinforced outside top lip to prevent fall thru. They fit perfectly in a 2 inch round hole and can be used over again.When serious growers contact us for the best , these are the ones we reach for.Material:PlasticHeight:2 in.Diameter Top lip across2 3/16 in.Weight:0.05 lb. Quantity:50THIS ITEM SHIPS OUT FAST, SAME OR NEXT DAY SHIPPING IS DISCREET AND IN GENERIC PACKAGES WITH GENERIC RETURN ADDRESS. WE ARE THE AFFORDABLE ALTERNATIVE WITH FOCUS ON THE SMALL GROWER FROM ALL OF US AT NORTHSTAR HYDROPONICS" HAPPY GARDENING !We understand you need it now. All items are shipped out same or next business day