| Type | Calipers |
|---|---|
| Manufacturer | Mitutoyo |
| Country of Origin | Japan |
| Display | Digital |
| UPC | 0603908579496 |
| Brand | Mitutoyo |
| Minimum Measurement | 9 in |
| Maximum Measurement | 8.0in |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| MPN | 500-197-30 |
| Resolution | 0.0005in/0.01mm |
Check the listing for details. 500-197-30 Mitutoyo Absolute Digimatic Caliper Range 0-8 Digital New Authentic~. Condition: New, Made in Japan. Listed at 184.54 USD.