| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| MPN | RM-065-202 |
| Resistance Rating | 2 k |
| Minimum Operating Temperature | -5 °C (23 °F) |
| Trimmer Type | Single-Turn |
| Technics | Carbon Film |
| Maximum Operating Temperature | 55 °C (131 °F) |
| Turn | Single turn |
| Tolerance Rating | ±20 % |
| Pin Pitch | 5mm |
| Brand | Unbranded/Generic |
| Color | Blue White |
| Mounting Style | PCB Mount |
| Type | Trimmer Resistor |
Check the listing for details. 500 x Blue White 2K Ohm 202 Trimpot Trimmer Potentiometer Variable Resistor. Color: Blue White, Condition: New. Listed at 25.20 USD. Specification Standard Resistance :2K Ohm Resistance Tolerance:±20% Residual Taper:Linear Turn:Single turn Pin Pitch:5mm Rated Power:0.1W Maximum Voltage:50V Variable Rotational Angle:200°±20° Technics:Carbon Film Color:Blue White Temperature Range:-5℃- +55℃ Package content / lot : 500 x Potentiometer Payment We accept PayPal only.All payment must be received within 14 days after the auction ends / purchasing day. Shipping Item will be shipped to worldwide by air-mail to your eBay registered address. If you need to change your address. please make an annotation or leave us a message when you pay through PayPal. We usually ship the order within 1 business days( excluding Saturday and Sunday) .It takes about 11-23 business days for you to get the package. If you want express shipping ,please contact us. Import duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges. These charges are the buyer’s responsibility.