| Type | Power Converter |
|---|---|
| Brand | TBvechi |
| Maximum power capacity | 5000W |
| Dimensions | 33.5cm*25cm*22.5cm/13.19in*9.84in*8.86in |
| G.W | 13.5kg |
| Plug Type | United States |
| Voltage Conversion | Step-Up & Down |
| Output Voltage | 220 V |
| Input Voltage | 110V |
| Features | Heavy Duty |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 5000W |
| Color | Black |
Check the listing for details. 5000 Watt Step Up & Down Voltage Transformer Power Converter 110V to/ from 220V. Color: Black, Condition: New. Listed at 107.33 USD. 5000 Watt Electrical High Power Voltage Converter Transformer Step Up and Down Description: Maximum power capacity:5000W Dimensions:33.5cm*25cm*22.5cm/13.19in*9.84in*8.86in G.W:13.5kg Note: The power of our transformer must be 2.5 times larger than the buyer's appliance to be used normally.