| Color | Black / Grey |
|---|---|
| Input Voltage | 110-120 V / 220-240 V |
| MPN | DAVR5000 |
| Brand | Norstar |
| Type | Step Up & Down Converter |
| Unit Type | Unit |
| Number of Outlets | 2 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Cord, Flat Plug, Heavy Duty, Indicator Light, On/Off Switch, Power Indicator Light |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Greater Than 3000 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Output Voltage | 220-240 V / 110-120 V |
| Country of Origin | China |
| Voltage Conversion | Step-Up/Step-Down |
Check the listing for details. 5000 Watt Voltage Converter Transformer & Automatic Voltage Regulator. Color: Black / Grey, Condition: New, Made in China. Listed at 149.95 USD. 5000 Watt Max Load Capacity. Single Phase. Input/Output frequency 50Hz. Great for electronics and refrigeration appliances.