| Brand | SVOPES |
|---|---|
| Material | Metal |
| Phase Type | 3 Phase |
| Power Distribution Features | Fire Rated,Universal,Universal Series Compatibility |
| Rated Power (kVA) | 5 |
| Returnable | 90-Day |
| Temperature Rise (C) | 80 |
| Voltage (V) | 110 V |
| Wattage (W) | 5000 W |
| Winding Material | Copper |
| Certifications and Listings | ETL Certified,FCC Certified |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Product Depth (in) | 10.6 in |
| Product Height (in) | 8.5 in |
| Product Length (in) | 10.6 in |
| Product Width (in) | 9.5 in |
| UPC | 313033163131 |
Check the listing for details. 5000-Watt Voltage Converter Transformer, Step Up/Down 110V-220V, for Single-Phas. Condition: New. Listed at 120.95 USD. Versatile Step-Up/Down Power Conversion for International Use. With 8 outlets, it supports simultaneous connections of up to 8 devices, ensuring flexibility and convenience wherever you go. Advanced Step-Up/Down Technology, CE and FCC Certified for Safety, Efficient and Quiet Operation, Portable and Compact for Easy Storage and Transport.