| Converter Type | 5000W |
|---|---|
| Brand | OUKANING |
| Feature 1 | Great Durability,Exquisite Appearance,High-quality |
| Features | Compact Design and Beautiful Appearance |
| Feature1: | Local Warehouse!Fast Shipping! |
| warranty period: | 3 Years |
| * Feature * | Nice and Practical, High Quality Packaging |
| 2*Features` | Easy installation,Compact Design |
| Type | power transformer |
| Input Voltage | 110-220v |
| Plug Type | Universal |
| Smart Home Compatibility | None |
| Voltage Conversion | Step-Up & Down |
| Number of Outlets | 4 |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Greater Than 3000 W |
| Smart Home Protocol | None |
| Maximum Input Current | 6-10 A |
| California Prop 65 Warning | None |
| Surge Energy Capacity | None |
| Manufacturer Warranty | 2 years |
| Voltage regulation speed | <1 second (when the input voltage changes 10%) |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Insulation class | Class B |
| Working temperature | -5C~+40C |
| Temperature rise protection | Yes |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. 5000W / 10000W Voltage Converter Transformer Step Up Step Down 110V- 220V New. Condition: New. Listed at 98.03 USD. 5000W/ 10000W Voltage Converter Transformer Power Step Up/Down 110V to/from 220V BI-HJWJL-1959 Note:On the back of the machine,Input selection in the upper row. Need toconnect the POWER wire BY YOURSELF. Output voltage: 110V Product name: power transformer Voltage regulation speed: