| Converter Type | 10000W |
|---|---|
| Warranty | 5 Years |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| *Features | Long service life!!!!!! |
| Highlights 2 | Fast Shipping !!!!!!!!! |
| Highlight *1* | Protective Packaging !!!! |
| highlight 1 | Stable Performance ! !! |
| Key Features**2 | High-quality Material !!! |
| Highlights ** | Stable Performance !!! |
| Features 1* | Protective Packaging !!!! |
| highlight* 2 | Exactly like described !!! |
| Key Features ** | Quick and Easy Installation !!!! |
| Highlights 3 | Long Service Life !!!! |
| highlight ** | High-quality & Durable !!!!! |
| highlight * | In perfect condition !!!!! |
| Feature* | Direct-fit Replacement !! |
| Key Features 1 | Good Compatibility !!!! |
| highlight 2** | Same as in the pictures!!!! |
| Highlights 1 | Guaranteed Customer Service !✨✨✨ |
| Highlights** 2* | Professional Customization ! 💕 |
| Brand | Unbranded |
| Type | power transformer |
| Input Voltage | 110-220v |
| Plug Type | Universal |
| Smart Home Compatibility | None |
| Voltage Conversion | Step-Up & Down |
| Number of Outlets | 4 |
| Features | Hand/Foot Switch |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Greater Than 3000 W |
| Smart Home Protocol | None |
| Maximum Input Current | 6-10 A |
| California Prop 65 Warning | None |
| Surge Energy Capacity | None |
| Voltage regulation speed | <1 second (when the input voltage changes 10%) |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Insulation class | Class B |
| Working temperature | -5C~+40C |
| Temperature rise protection | Yes |
Check the listing for details. 5000W/10000W Voltage Converter Transformer Step Up Step Down 110V to/from 220V. Condition: New. Listed at 102.26 USD.