| Converter Type | 5000W |
|---|---|
| Please Note | Delivery from the nearest warehouse in USA |
| Features | ❤Welcome to the store❤ |
| 子SKU价格 | #N/A |
| 需改价 | #N/A |
| 正确价格 | #N/A |
| 子SKU需改价 | #N/A |
| * Feature * | high-performance,good stability,Easy Operation |
| Brand | Unbranded |
| Type | power transformer |
| Input Voltage | 110-220v |
| Plug Type | Universal |
| Smart Home Compatibility | None |
| Voltage Conversion | Step-Up & Down |
| Number of Outlets | 4 |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Greater Than 3000 W |
| Smart Home Protocol | None |
| Maximum Input Current | 6-10 A |
| California Prop 65 Warning | None |
| Surge Energy Capacity | None |
| Voltage regulation speed | <1 second (when the input voltage changes 10%) |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Insulation class | Class B |
| Working temperature | -5C~+40C |
| Temperature rise protection | Yes |
| Output Voltage | 220 V |
| 😊Please Note | Delivery Within 1 Working Day |
| ✨Shipping Notice | Fast Shipping from USA Local Warehouse |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
Check the listing for details. 5000W/10000W Voltage Converter Transformer Step Up Step Down 110V to/from 220V. Condition: New. Listed at 98.03 USD.