| Current Output | A |
|---|---|
| System Configuration | Off-Grid |
| Maximum Input Power | 5000 W |
| Maximum Input Voltage | Greater Than 200 V |
| Color | Gray |
| Custom Bundle | Yes |
| Wattage | 4500-4999 W |
| Current Rating | A |
| Brand | Unbranded |
| Current Type | AC/DC |
| Type | Permanent Magnetic Alternators |
| Voltage | 201-300 V |
| Model | Permanent Magnet Lighting Generator |
| Recommended Environment | Indoor/Outdoor |
| Features | All Daylight Conditions, Automatic Voltage Detection, Brushless Motor, Corrosion Resistant, Daylight Operation, Fixed Guyed, Flexible, Foldable, Freestanding |
| Resistance Properties | Abrasion Resistant, Acid Resistant, Antimicrobial Resistant, Chemical Resistant, Childproof, Child Resistant, Corrosion Resistant, Dustproof, Dust Resistant, Fade Resistant |
| Charging Mode | MPPT (Maximum Power Point Tracking) |
| Application | Agriculture/Farming, Aquaculture, Automotive, Back-up Power, Camping/Hiking, Commercial, Electronics, Home/Garden, Irrigation, Marine |
| WT | 10kg |
| Protection Properties | Anti-island Protection, Black Current Protection, Discharge Protection, Freeze Protection, Frost Protection, Lightning Protection, Low Voltage Protection, Open Circuit Protection, Overcharge Protection, Overcurrent Protection |
| Power | 5000 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. 5000W 220V Lighting Diesel Generator power Genset Permanent Magnet Alternator US. Color: Gray, Condition: New, Made in China. Listed at 345.99 USD. Lighting Diesel Generator power 5000W 220V Genset Permanent Magnet Alternator. 220V High Power 5000W Small Pulley Type Permanent Magnet Lighting Generator New. Rated Power : 5000w. 5000W (the actual power is about 2000W).