| Features | FAST SHIPPING FROM US LOCAL WAREHOUSE! |
|---|---|
| Brand | TBvechi |
| Type | Voltage Converter Transformer |
| Max. Power | 5000W |
| Features 1 | Heavy Duty |
| Output Voltage | 110V&230V AC |
| Input Voltage | 110v/220V AC selectable |
| Plug Type | United States |
| Voltage Conversion | Step-Up/Step-Down |
| Smart Home Compatibility | Not Applicable/Not Available |
| Number of Outlets | 6 |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 5000W Peak 3000W Rated |
| Maximum Input Current | Does not apply |
| MPN | Does not apply |
| Smart Home Protocol | Not Applicable/Not Available |
| Color | Black |
Check the listing for details. 5000W Peak Voltage Converter Transformer Heavy Duty Step Up/Down 110V - 220V. Color: Black, Condition: New. Listed at 108.18 USD.