| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Feature! | Stable performance, durable |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| *Shipping Notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Highlights | Compact Design,Unique Appearance,high reliability |
| Transportation | does not include Canary Islands |
| Brand | TBvechi |
| Transportation does not include | Canary Islands |
| Note | Do not send to Brazil |
| Material | High quality material |
| Type | Voltage Converter Transformer |
| Max. Power | 5000W |
| Features 1 | Heavy Duty |
| Output Voltage | 110V&230V AC |
| Input Voltage | 110v/220V AC selectable |
| Plug Type | United States |
| Voltage Conversion | Step-Up/Step-Down |
| Smart Home Compatibility | Not Applicable/Not Available |
| Number of Outlets | 6 |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 5000W Peak 3000W Rated |
| Maximum Input Current | Does not apply |
| MPN | Does not apply |
| Smart Home Protocol | Not Applicable/Not Available |
| Surge Energy Capacity | Does not apply |
| Color | Black |
Check the listing for details. 5000W Step Up/ Down 220v to 110v Electrical Power Voltage Converter Transformer. Color: Black, Condition: New. Listed at 84.96 USD.