| Brand | TBvechi |
|---|---|
| Dimensions | 33.5cm*25cm*22.5cm/13.19in*9.84in*8.86in |
| G.W | 13.5kg |
| Type | Power Converter |
| Voltage Conversion | Step-Up & Down |
| Output Voltage | 220 V |
| Input Voltage | 110V |
| Plug Type | United States |
| Features | Heavy Duty |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 5000W |
| Maximum power capacity | 5000w |
Check the listing for details. 5000w Step Up/Down Heavy Duty Electrical Power Voltage Converter Transformer. Condition: New. Listed at 101.41 USD. 5000watt Voltage Converter Transformer High Power Step Up/Down 110V to/from 220V Description: Maximum power capacity:5000W Dimensions:33.5cm*25cm*22.5cm/13.19in*9.84in*8.86in G.W:13.5kg Note: The power of our transformer must be 2.5 times larger than the buyer's appliance to be used normally.