| Please Note | Domestic shipment.Shipment within one working day |
|---|---|
| 📢Highlights🙌 | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Tips~ | If you have any questions,please feel free to contact us!!! |
| ❤️Features | Fast shipping from US Warehouse |
| Features | Cord |
| Voltage Conversion | Step-Up/Step-Down |
| Brand | Unbranded |
| Type | Voltage Converter Transformer |
| Product Type | Transformer |
| Material | Iron, Aluminum |
| Color | Black |
| Model | ST-5000 |
| Power | 5000W |
| Voltage | 110-220V |
| Current | 22.7A |
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Insulation Grade | E Grade |
| Overload Protection | Yes |
| Efficiency | 85% |
| Shape | Rectangular |
Check the listing for details. 5000W Step Up/Down Transformer Regulator/Stabilizer 120V-220V 220V-110V Voltage. Color: Black, Condition: New. Listed at 85.91 USD. Power: 5000W. It has overload protection, so you don't have to worry about safety issues caused by overloads. The indicator light will light up during use. You don't have to worry about causing a sharp rise in temperature and erratic operation.