| Saddle Type | Vinyl |
|---|---|
| Color | White/Blue |
| Set Includes | Saddle, Grips |
| Grips Length | 125mm |
| Saddle Base | Plastic |
| Brand | ALTA |
| Grip Type | Tiangle |
| Grip Color | Blue |
| Saddle Includes | Hardware |
| Saddle Width | 6 in |
| Grips Inner Diameter | 7/8 in (22.2mm) |
| Part Type | Saddle |
| Saddle Length | 10 1/4 in |
Check the listing for details. ALTA White Diamond Saddle & Blue Triangle Grips BMX BIKES.. Color: White/Blue, Condition: New. Listed at 21.98 USD. Saddle Color: White. Saddle Type: Vinyl. Saddle Base: Plastic. Saddle Length: 10 1/4 in.