| System Configuration | 2.0 Channel |
|---|---|
| Year Manufactured | 2024 |
| MPN | 90786742 |
| Item Length | 4 Inches |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant, Siri |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | USB-C |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Item Height | 4.25 Inches |
| Features | Bluetooth, Waterproof |
| Plug Regional Fitment | Type C |
| Item Width | 9.5 Inches |
| Compatible Brand | Universal |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| Dimensions | 6.2 x 5.3 x 11.4 INCH |
| Material | Plastic |
| Weight | 4.000 lbs |
| Brand | Altec Lansing |
| Type | Speakers |
| Battery Capacity | 2000 mAh |
| Model | LSHADENWVMFEOS1D-72 |
| Connectivity | Bluetooth |
| RMS Power | 5 W |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Altec Lansing HydraBoom 2.0 Bluetooth Speaker - Black. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 48.00 USD. Brand new Altec Lansing HydraBoom 2.0 Bluetooth Speaker.