| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Altec Lansing |
| Connectivity | Wired |
| Model | Altec Lansing ACS340 |
| Type | Home Theater Speaker System |
| System Configuration | 2.1 Channel |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Color | Beige |
| RMS Power | 120 W |
| MPN | None |
| Smart Home Compatibility | N/A |
| Features | None |
| Compatible Brand | For Dell |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Shape | Rectangular |
| Material | Plastic |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Compatible Model | Universal |
| Battery Capacity | N/A |
| California Prop 65 Warning | None |
| Item Height | 12 in |
| Item Length | 20 in |
| Item Weight | 7 lb |
| Item Width | 12 in |
| Manufacturer Warranty | None |
| Custom Bundle | No |
Check the listing for details. Altec Lansing Subwoofer ACS340 TESTED Working. Color: Beige, Condition: Used. Listed at 29.99 USD. Altec Lansing Subwoofer ACS340 TESTED Working. Both the subwoofer and one speaker work. Both have some staining and filthiness. No peeling or fraying of wires. Subwoofer has some nicks on edges and scratchings overall. View pictures. Listing and template services provided by inkFrog