| Conditions & Options | 000,4DR,2.5,CVT |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| Interchange Part Number | 601-10054 |
| Designation | Used |
| PartNumber | 601 |
| Mileage | 83000 |
| Model | ALTIMA |
| Make | NISSAN |
| Year | 2018 |
| Stock # | 1NC045 |
| DescriptionPartCondition | Used Alternator Only |
| Brand | NISSAN |
| MPN | 231009HU0A, 231009HU0A |
| Manufacturer Part Number | 231009HU0A, 231009HU0A |
| Inventory ID | 87946576 |
| VIN # | 1N4AL3AP3JC124858 |
| Donor VIN | 1N4AL3AP3JC124858 |
| Manufacturer Warranty | Unspecified Length |
| OE/OEM Part Number | 231009HU0A, 231009HU0A |
Check the listing for details. Alternator 4 Cylinder Fits 18 ALTIMA 87946576. Condition: Used. Listed at 63.09 USD. ALTIMA 18 2.5L (4 cylinder). If you have a problem with the part, changed your mind or the part does not fit, simply let us know. We are here to help. - Our Promise. This part will fit these makes and models with these options.