| Conditions & Options | 2.3,10AT |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| Interchange Part Number | 601-10127 |
| Designation | Used |
| eCommerce Description | Used/Recycled! No Hardware, No Accessories. |
| PartNumber | 601 |
| Mileage | 64000 |
| Model | RANGER |
| Make | FORD TRUCK |
| Year | 2020 |
| Stock # | GOC597 |
| DescriptionPartCondition | This part is currently installed on a vehicle and will be removed |
| Brand | FORD TRUCK |
| MPN | HB3Z10346A, KB3Z10346A, KB3T10300AA, HB3T10300AA |
| Manufacturer Part Number | HB3Z10346A, KB3Z10346A, KB3T10300AA, HB3T10300AA |
| Inventory ID | 29176151 |
| VIN # | 1FTER4FHXLLA15625 |
| Donor VIN | 1FTER4FHXLLA15625 |
| Manufacturer Warranty | 6 Month |
| OE/OEM Part Number | HB3Z10346A, KB3Z10346A, KB3T10300AA, HB3T10300AA |
| PartOut ID | A-123987114 |
Check the listing for details. Alternator Fits 19-22 RANGER 29176151. Condition: Used. Listed at 110.70 USD. RANGER 19-23. The unit was run in the vehicle for functionality testing but has not been bench tested. Mounting hardware is not included. must be installed and inspected by a factory trained and certified technician.