| Origin | Turkey |
|---|---|
| Item Thickness | 1/4" |
| Color | Blue |
| Material | Ceramic |
| Item Length | 4" |
| Brand | Altin |
| Tile Shape | Square |
| Number in Pack | 4 |
| Features | Decorative |
| Production Technique | Pottery |
| Backstamp | Impressed |
| Finish | Glossy |
| Item Width | 4" |
| Country of Origin | Turkey |
Check the listing for details. ALTIN DECORATIVE TILES - 4 X 4 - BLUE. Color: Blue, Condition: New other (see details), Made in Turkey. Listed at 35.00 USD. For your consideration, here is a set of four Altin tiles. The one tile has a very small chip on a corner. Look at the pictures.