| UPC | 0857744008003 |
|---|---|
| Brand | Alula |
| Type | Wireless Translator |
| Voltage | 12 V |
| Color | White |
| Model | RE524X |
| MPN | RE524X |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Item Width | 5 in |
| Item Weight | 453 g |
Check the listing for details. alula RE524X Universal Wireless to Wireless Translator. Color: White, Condition: New. Listed at 140.99 USD. Also functions as a repeater to increase sensor range and reliability. 32º to 120ºF (0º to 49ºC). Translates each sensor's alarm, supervisory and trouble signals to the panel. Zone Wire Gauge. Zone Wire Length.