| Private Logo | Acceptable |
|---|---|
| Anodized | Yes |
| Size | 365mm*220mm*76mm |
| Color | Silver/Gold/Pink/Blue/Green/Black |
| MPN | JPI-030 |
| Material | Aluminium |
| Weight | 2.4 kg |
| Intended Use/Discipline | Anesthesiology, Biological Laboratory, Cardiology, Dental Laboratory, Dentistry, Dermatology, Endodontics, Family Medicine, General Surgery, Hematology, Medical Laboratory, Microbiological Laboratory, Nephrology, Neurology, Ophthalmology, Orthodontics, Orthopedics, Pediatrics, Physical Laboratory, Physical Medicine & Rehabilitation, Plastic Surgery, Radiology, Rheumatology, Thoracic Surgery, Urology |
| Brand | Unbranded |
| Type | Sterilization Case |
| Unit Type | Unit |
| OEM | Accepted |
| Model | JPI-030 |
| Shelf Life | 3 years |
| Country/Region of Manufacture | Pakistan |
| Unit Quantity | 1 |
| Inner Fitting | Empty / Silicone Rack / Silicone Mat |
| Material Thickness | 1.5mm, 2mm |
Check the listing for details. Aluminium Alloy Empty Sterilization Container Autoclave Disinfection Box - Gold. Color: Silver/Gold/Pink/Blue/Green/Black, Condition: New. Listed at 195.00 USD. Box contains 1 base & 1 tray. The case is anodized and has a model number of JPI-030. Manufactured from High Quality Aluminium. Box Inner Size Box Weight.