| Color | Navy Blue |
|---|---|
| Item Length | 1885mm |
| Suitable For | Camping |
| Colour | Blue |
| Brand | Outbound |
| Type | Cots |
| Cot Material | Polyester |
| Item Height | 430mm |
| Model | ob sm 43205 |
| Frame Material | Aluminium |
| Features | Portable |
| Folded Dimensions | Packed Size: 93 x 16 x 10cm |
| Item Width | 700mm |
| Item Weight | 10.6 |
Check the listing for details. Aluminium Camp Cot by OUTBOUND. Color: Blue, Condition: New. Listed at 33.00 USD. Experience the great outdoors in comfort with the Outbound Aluminium Camp Cot. Its navy blue color adds a touch of style to your outdoor gear collection. Color is navy as shown in the pictures of the bag.