| Brand | Zaplyte |
|---|---|
| Main Color | White |
| Mounting Hole Diameter | 5mm / 0.2" |
| Material | Aluminum Alloy |
| Dimension | 110 x 72 x 40mm / 4.33" x 2.83" x 1.6"(L*W*H) |
| Product Name | Casement Locking Handle |
| Package Content | 2pcs x Casement Locking Handle, Some Install Parts |
| Weight | 257g |
| California Prop 65 Warning | Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov - |
| UPC | 678202754641 |
Check the listing for details. Aluminum Alloy Casement Locking Handle Grasp Grip Right Hand White 2pcs. Condition: New. Listed at 19.80 USD. Description: Made of zinc alloy, durable and rust proof. Great window door locking, opening and closing handle lock for you to use. Suitable for various hanging windows and casement windows. The left and right sides of the open, so that when the windows closed accurate and reliable, better sealing. Notice: It is designed for installation on the right sides of your window. Mounting Screws are included here.