| Size | Big Sheet Pan |
|---|---|
| Package Quantity | 1 Pack |
| Shape | Rectangle |
| Color | Stainless Steel Silver |
| Type of Oven | Electric, Gas, Pizza, Steam, Convection Oven, Standard Oven |
| MPN | E-JT-ABS-PRT |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 18 in |
| Item Depth | 1 in |
| Brand | Joytable |
| Type | Baking Tray |
| Heat Resistance | 450°F |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Manufacturer Warranty | 60 Days |
| Item Height | 1 in |
| Model | BIG SHEET, HALF SHEET , JELLY ROLL SHEET , QUARTER SHEET |
| Features | Easy Clean, Easy to Clean, Oven Safe, Even Cooking, Oven safe up to 450F, Reinforced Steel Rim, BPA, PTFE, and PFOA free, Low-Stick, Commercial Grade |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 1 to 4 |
| Surface Coating | Low-Stick |
| Item Width | 13 in |
| Item Weight | Less than 1 lb |
Check the listing for details. Aluminum Baking Sheets, Nonstick Steel Cookie Sheets Cooking & Baking Sheet Pans. Color: Stainless Steel Silver, Condition: New. Listed at 24.99 USD. Aluminum Baking Sheets, Nonstick Steel Cookie Sheets, Big Sheet Pans for Cooking.