| Shape | Standard Grip |
|---|---|
| Installation Type | Screw Tighten |
| Color | Black |
| Item Diameter | 16 mm - 22.7 mm |
| Compatible Model | Universal |
| Upc | 741541648558 |
| Material Type | Aluminum |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Set Includes | Handlebar Plugs |
| Brand | Unbranded |
| Unit Type | kg |
| Model | Bicycle Handlebar Plugs |
| Compatible Bike Type | Universal, Mountain Bike, Road Bike, BMX Bike, Folding Bike, Fixie |
| Unit Quantity | 0.03 kg |
| Number of Items | 1 |
| Item Weight | 0.03 kg |
| Part Type | Handlebar Plugs |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Aluminum Bicycle Handlebar Plugs - Easy Install for Optimal Performance. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 13.99 USD. Simply tighten the screw to engage the plastic insert, then insert the handlebar—no hassle involved! Aluminum Bicycle Handlebar Plugs. Enhance your cycling experience with our Aluminum Bicycle Handlebar Plugs.