| Item Thickness | 1.5 in |
|---|---|
| Shape | Square |
| Items Included | Assembly Instructions, Brackets, Fasteners, Fence Posts, Hardware, Post Caps |
| Color | Black |
| Fixings Supplied | Yes |
| Material | Aluminum |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Railings |
| Unit Type | Unit |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 1.57 in |
| Number in Pack | 1 |
| Features | Durable, Rust Resistant, Water-Resistant |
| Item Width | 4 in |
| Fixing Type | Screw |
| Item Weight | 10 lb |
Check the listing for details. Aluminum Deck Post Base Cover Durable Waterproof Easy Install Outdoor Solution. Color: Black, Condition: New. Listed at 53.10 USD. Plant Based Pacifier & Bottle Cleaning Wipes 120 Count Travel Friendly Safe Baby. Stainless Steel Wall Mount Sink W/ Gooseneck Faucet Compact Bar Kitchen Utility. 3 Pcs Outdoor Folding Camping Chair 1 Padded Sofa 2 Single Chairs Portable Blue.