| Package Dimensions | 17.68 X 13.3 X 3.9 Inches |
|---|---|
| Size | Mini+ 15 (15" X 8.6" X 2.36") |
| Controls Type | Footswitch |
| Color | Black |
| Material Type | Aluminum Alloy |
| MPN | Guitar_Pedal_Board |
| Signal Format | Analog |
| Suitable For | Effects Pedal, Guitar, Bass Guitar, Keyboard |
| Color Name | Black |
| Brand | Unbranded |
| Type | Pedal Board |
| Body Material | Aluminum Alloy |
| Connector Type | 1/4 Inch (6.35mm) Audio Jack |
| Hardware Interface | 1/4-inch Audio |
| Unit Quantity | 1.2lb |
| Item Weight | 2.75 Pounds |
Check the listing for details. Aluminum Guitar Pedal Board Mini Plus Compact Lightweight Effect Organizer. Color: Black, Condition: New. Listed at 64.98 USD. Compact Lightweight Effect Organizer. Aluminum Guitar Pedal Board Mini Plus. Whether you're on tour or hitting local gigs, we've got your back. Create your dream setup and let your music shine with the Aluminum Guitar Pedal Board Mini Plus!