| Year Manufactured | 2026 |
|---|---|
| * Feature * | Creative Design, Durable Material, Beautiful Appearance |
| Country of Origin | Unknown |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Seller Warranty | Yes |
| Warranty | 3 Year |
| Feature* | Durable, High reliability |
| Brand | Unbranded |
| Highlight | Fast Shipping |
| Type | Hard Case |
| Material | Aluminum, HPL |
| Shipping Notice | Cann't Ship To Puerto Rico Alaska/Hawaii |
| Certification | DOT, SAE |
| No Shipping Area | Canaria |
| Color | Black |
| Item Length | 44.5 cm/17.5in |
| Item Width | 31.5cm/12.4in |
| Item Height | 10.8cm/4.25in |
| 2.Feature | *Stable characteristic*, *high reliability* |
| Number of Dividers | 1 |
| Number of Pockets | 1 |
| Locking Mechanism | tool lock |
| Box Internal Size | 44.5 * 31.5 * 10.8cm/17.5*12.4*4.25in |
| External Size of the Box | 46 * 33 * 12.5cm/18.1*12.9*4.9in |
Check the listing for details. Aluminum Hard Case Briefcase Toolbox Storage Box Tool Case Black Carrying Case. Color: Black, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 56.76 USD. Specification Surface Material: HPL Style: Suitcase Color: Black Main Use: Hardware Toolbox, Instrument, Equipment Box Type: Aviation Case Plate Material: Aluminum Alloy Box Internal Size:45*32*14.9cm/17.72in*12.6in*5.87in External Size of the Box: 46.6 * 33.6 * 16.4cm/18.35*13.23*6.46in Gross Weight:3kg/6.6lbs Net Weight:2.5kg/5.5lbs Package Included 1*Locking Storage Box.