| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Capacity | 5 cups |
| Color | Natural |
| Features | Oven Safe |
| Item Depth | 2.8 in |
| Item Length | 8 in |
| Item Weight | Less than 2 lbs |
| Item Width | 4.8 in |
| Material | Aluminum |
| Shape | Rectangle |
| Type | Loaf Pan |
Check the listing for details. Aluminum Loaf Pan Oven Safe Bakeware Bread Baking Tray Kitchen Durable New. Color: Natural, Condition: New. Listed at 22.09 USD. Durable Cast Iron Bread Loaf Pan Set Oven Safe Nonstick Easy Clean Bakeware New. 4PCS Stainless Steel Loaf Pans Set Oven Safe Easy Clean Multiuse Bread Baking US. Mini Loaf Pan Set of 6 Stainless Steel Baking Molds Oven Safe Nonstick New.