| Brand | Werner |
|---|---|
| Features | No Additional Features |
| Material | Aluminum |
| Product Weight (lb) | 12.0 lb |
| Pump Jack System Component | Pole Connector |
| Returnable | 90-Day |
| Scaffold Product Type | Pump Jack Components |
| Certifications and Listings | ANSI Certified,OSHA Compliant |
| Manufacturer Warranty | na |
| Product Depth (in) | 3 in |
| Product Height (in) | 72 in |
| Product Width (in) | 3.68 in |
| UPC | 313039683695 |
Check the listing for details. Aluminum Pump Jack Pole Connector. Condition: New. Listed at 140.00 USD. Scaffold Product Type Pump Jack Components. The Werner Aluminum Pump Jack Pole Connector is used to extend height when working on aluminum pump jack system. Increase your working height by connecting aluminum poles.