| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Brand | SEIND |
| Color | Silver |
| Features | Foldable, Portable |
| Item Height | 100.0 cm |
| Item Length | 140.0 cm |
| Item Weight | 9.4 kg |
| Item Width | 25.0 cm |
| Load Capacity | 330 lbs |
| Material | Aluminum |
| Number of Steps | 1 |
| Type | Platform Ladder |
Check the listing for details. Aluminum Step Stool Non-slip Folding Work Platform 330lbs Drywall Ladder. Color: Silver, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 43.50 USD. 1 Scaffold Ladder. Sturdy Structure: Expertly welded from steel square tubes, featuring an average tube wall thickness of 1.0mm, our scaffolding ladder's galvanized finish effectively prevents rust while anti-slip treated supporting feet improve stability.