| Brand | unbranded |
|---|---|
| Load Capacity | 330 LBS |
| Item Height | 20 1/2 in |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Item Weight | 8 lbs |
| Features | Foldable, Portable |
| Item Length | 27 in |
| Item Width | 12 in |
| Number of Steps | 1 |
| Type | Platform Ladder |
Check the listing for details. Aluminum Work Platform-330 LBS Folding Drywall Step Stool Non-Slip Ladder Bench. Color: Silver, Condition: New. Listed at 65.96 USD. Platform legs lock securely in place when in use and fold underneath platform for compact storage. Simple Design: This step ladder has a simple design and no assemble required. It makes heavy duty task much easier.