| Vertical | 39 mm |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| MPN | None |
| Bridge Width | 15 mm |
| Vintage | No |
| Brand | Versace |
| Frame Color | Black |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Unisex Adults |
| Model | Amarcord |
| Personalized | No |
| Frame Material | Metal, Plastic |
| Style | Full Rim |
| Theme | Designer |
| Features | Full Rim |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Product Line | Amarcord |
| Temple Length | 144 mm |
Check the listing for details. Amarcord Am167 C2 Eyeglasses w/clip On New. Authentic. Condition: New with tags, Made in Italy. Listed at 120.00 USD.